- Szczegóły
Większość terenów dzisiejszego sołectwa Dąbrowa aż do początków XIX wieku była porośnięta lasami. Pokazuje to niemiecka mapa z 1806 roku, gdzie lasy należące do miasta Kamienia sięgały do początków dzisiejszego rozproszonego budownictwa zagrodowego wsi Dąbrowa.
Przełom w rozwoju osadnictwa na tym terenie miał miejsce w pierwszym dziesięcioleciu XIX wieku. Wówczas spore obszary lasów głównie dębowych oraz łąk o nazwie Dąbrowo postanowiono poddać parcelacji, a więc wydzielić grunty i podzielić na działki, następnie wydzierżawić poszczególnym osadnikom. W ten sposób powstała kolonia Dąbrowo, która się dość szybko rozbudowała.
Zatem miejscowość Dąbrowo, później zmieniona na nazwę Dąbrowa jest najmłodszą miejscowością sołecką w gminie Kamień Krajeński.
W 1860 roku mieszkało w Dąbrowie już 52 kolonistów, którzy dla 75 swoich dzieci założyli szkołę prywatną.
W 1895 r. w 75 domach mieszkało 455 osób, a w 1905 r. w 70 domach mieszkało 377 osób. Z ostatnich spisów ludności wynika, że w 1985 roku w Dąbrowie mieszkało 250 osób, a w 2006 roku w 46 domach 241 osób.
- Szczegóły
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Dąbrowie jest czynne sezonowo od kwietnia do października i udostępnia dla 32 miejsc noclegowych.
Na terenie Schroniska znajdują się: 4 sypialnie (2 sypialnie 12-osobowe, 1 sypialnia 6-osobowa, 1 sypialnia 2-osobowa), 3 łazienki, w tym 2 z natryskami, samoobsługowa kuchnia, sala kominkowa/jadalnia, miejsce na ognisko, boisko do piłki nożnej (niewymiarowe), boisko do piłki siatkowej niewymiarowe).
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Dąbrowie doskonałe miejsce na zajęcia edukacyjne, rekreację i wypoczynek dla klasy szkolnej, grup wycieczkowych czy weekendowego wypoczynku dla całych rodzin.
Ponadto jest to atrakcyjne miejsce na organizację uroczystości rodzinnych i koleżeńskich (urodzin, imienin, 18-tych urodzin, przyjęć komunijnych, jubileuszy).
Na terenie całego obiektu jest dostęp do darmowego WiFi.
- Szczegóły
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Dąbrowie zlokalizowane jest 7 km na południowy-zachód od Kamienia Krajeńskiego (pow. sępoleński, woj. kujawsko-pomorskie).