24 czerwca 2026 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów i nagród Burmistrza Kamienia Krajeńskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół z terenu gminy. Wyróżnienia trafiły do uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce, odnoszących sukcesy sportowe oraz laureatów nagród indywidualnych.

W roku szkolnym 2025/2026 Stypendium Burmistrza Kamienia Krajeńskiego otrzyma łącznie 139 uczniów, w tym 109 za wysokie wyniki w nauce oraz 30 za osiągnięcia sportowe.

Dodatkowo 20 uczniów zostało uhonorowanych Nagrodą Burmistrza Kamienia Krajeńskiego za szczególne osiągnięcia w konkursach i zawodach.

Łączna wartość przyznanych stypendiów i nagród wyniosła 34 090 zł.

Na uroczystą galę zaproszono uczniów, którzy w swoich szkołach osiągnęli najlepsze rezultaty i swoją pracą, talentem oraz zaangażowaniem zasłużyli na szczególne wyróżnienie.

 

 

Wyróżnieni uczniowie:

ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dużej Cerkwicy:

za wyniki w nauce:

1. Kacper Mazur - I miejsce

2. Dawid Kasowski - II miejsce

3. Małgorzata Liss - III miejsce

 

ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Kamieniu Krajeńskim:

za wyniki w nauce:

1. Lena Dobber - I miejsce

2. Nikola Chmill - II miejsce

3.Michalina Cysewska - II miejsce

4. Emilia Grugel - II miejsce

5. Marta Dziarnowska - III miejsce

6. Szymon Lica - III miejsce

za osiągnięcia sportowe:

 1. Nikodem Jażdżewski,

2. Szymon Kaim,

3. Jan Pałubicki,

4. Fabian Rekowski,

5. Jan Rzepa,

6. Aleksander Sęski,

7. Franciszek Stasierowski,

8. Jakub Stryszyk,

9. Paweł Stryszyk

10.Igor Tomasz Zająkała.

ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem

za wyniki w nauce:

1. Brajan Orzłowski - I miejsce

2. Mateusz Isbaner - II miejsce

3. Paulina Leda - III miejsce

za osiągnięcia sportowe:

1. Aleksander Zawidzki,

2. Mateusz Isbaner,

3. Jakub Nita,

4. Brajan Orzłowski

5. Krzysztof Kilian.

 

Dodatkowe wyróżnienia w postaci Nagród Burmistrza Kamienia Krajeńskiego otrzymali uczniowie, którzy odnieśli znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych, naukowych i zawodach o zasięgu co najmniej wojewódzkim:

1. Ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Kamieniu Krajeńskim nagrodzeni zostali:

- Franciszek Szczukowski – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon” z matematyki;

- Seweryn Kęsy, Oliver Kęsy, Wojciech Majcherczak, Zofia Pilacka, Bartosz Pięta i Natan Molenda – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon” z języka angielskiego;

- Julian Szponarski – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”;

- Marta Dziarnowska, Aleksander Santillana Gamarra oraz Szymon Lica – laureaci konkursu „Historia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej”

- Szymon Lica - laureat etapu wojewódzkiego XVII Konkursu Diecezji Pelplińskiej „Początki Izraela w Ziemi Obiecanej”.

2. Ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dużej Cerkwicy nagrodzeni zostali:

- Jakub Bosiacki, Natalia Landowska oraz Hubert Kopiszka za zajęcie IV miejsca w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

3. Ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zamartem nagrodzeni zostali:

-Maja Wierzchucka, Brajan Orzłowski, Nikodem Żywiczka, Zuzanna Januszewska oraz Wiktoria Żekiecka - laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i laureatom nagród oraz życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów i pasji, a także realizacji kolejnych ambitnych celów.

 

Galeria zdjęć z uroczystości wkrótce!