- Szczegóły
Moje Stypendium – portal, który pomaga spełniać marzenia!
Co to są stypendia? Kto może je dostać? Czy są tylko dla uczniów? Czy trzeba być wybitnie zdolnym? Jakie stypendium mogę otrzymać?
Zespół Fundacji Dobra Sieć prowadzącej portal MojeStypendium.pl niemal każdego dnia spotyka się z tymi i podobnymi pytaniami. Odpowiedzi na nie można znaleźć właśnie na portalu MojeStypendium.pl, który jest największym w Polsce portalem edukacyjnym szerzącym wiedzę o stypendiach dla uczniów, studentów, absolwentów, doktorantów i naukowców. Stypendiach za wyniki w nauce, ale także osiągnięcia artystyczne, sportowe czy działania na rzecz innych. Za dotychczasowe dokonania oraz na realizację projektów badawczych, artystycznych i społecznych.
Każdego roku na stronie pojawia się ok. 1500 ofert, po które może sięgnąć każdy, kto myśli o swoim rozwoju. Wśród nich dodawane jest ok. 800 programów stypendialnych, ale na portalu znaleźć można również rozwojowe staże oraz ciekawe konkursy, szczególnie te naukowe. Ponadto korzystanie z portalu jest zupełnie bezpłatne i dostępne dla każdego. Oprócz wyszukiwarki ofert, działania portalu to także dzielenie się wiedzą o systemie stypendialnym – rzetelne artykuły odpowiadające na pytania o stypendia, zestawienia ofert, badania i publikacje.
Możliwości, które pomagają spełniać marzenia o edukacji, wyjazdach zagranicznych, prowadzeniu badań naukowych jest całe mnóstwo. A wszystkie te oferty znaleźć można w jednym miejscu - właśnie na portalu MojeStypendium.pl!
Obszerna baza ofert i wiedzy o stypendiach
Portal Moje Stypendium prowadzony jest od 2009 roku przez Fundację Dobra Sieć. W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzonych zostało ponad 16 000 ofert stypendiów, konkursów i staży. Na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją - m.in. o tym, jak napisać i przygotować wniosek o stypendium czy jak kwestie prawne łączą się z tematyką stypendiów.
Fundacja regularnie przeprowadza także badania systemu stypendialnego w Polsce. Ostatnią publikacją, która przedstawia dobre praktyki programów stypendialnych, jest publikacja „Stypendia Przyszłości II. Praktyczny poradnik o programach stypendialnych.” Publikacja pokazuje, że programy stypendialne podążają z duchem czasu, a przede wszystkim skupiają się na swoich odbiorcach, chcąc wesprzeć ich w dążeniu do swoich celów i odkrywaniu siebie, swoich marzeń i planów.
Wszystkie publikacje i raporty z badań przeprowadzonych przez zespół portalu Moje Stypendium udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji.
Kontakt:
Weronika Madejek
specjalistka ds. komunikacji i promocji w Fundacji Dobra Sieć
Fundacja Dobra Sieć / portal MojeStypendium.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.mojestypendium.pl
Portal Moje Stypendium jest prowadzony przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską
Fundacją Wolności. Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki Fundacji to dwa główne programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem dały początek wielu innym działaniom.
Najważniejszym celem Fundacji jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.
Na portalu mojestypendium.pl znajdują się:
- bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 16 000 informacji z Polski i zagranicy),
- artykuły o stypendiach,
- informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.
- Szczegóły
Konkurs Plastyczny w ramach zadania pn. „Zielone Kujawsko-Pomorskie – konkurs dla dzieci, olimpiada dla młodzieży i edukacyjne eko-miasteczko” dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń, uczęszczający do szkoły podstawowej (konkurs zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych - odrębnie klasy I-III i IV-VI), w dowolnej placówce oświatowej Gminy zlokalizowanej na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego.
Zadaniem Uczestnika jest wykonanie pracy plastycznej techniką dowolną na papierze (maksymalnie formatu A3) bez elementów 3D, dotyczącej tematyki zrównoważonego rozwoju, gospodarki o obiegu zamkniętym, segregacji odpadów, oszczędzania wody w gospodarstwach domowych.
Autorzy nagrodzonych prac, w każdej z dwóch kategorii wiekowych, otrzymają za:
I miejsce: TELESKOP;
II miejsce: MIKROSKOP;
III miejsce: LORNETKĘ,
IV-XX miejsca ENCYKLOPEDIĘ.
Organizator przewiduje nagrodzenie sześciu szkół, które najbardziej zaangażują się w realizację konkursu. Miarą zaangażowania placówki będzie stosunek liczby przekazanych i dopuszczonych przez Jury prac do liczby uprawnionych do uczestnictwa uczniów (łączna liczba uczniów klas I-VI). Szkoły z najwyższym wskaźnikiem otrzymają za:
I miejsce (pojemnik serce na nakrętki + zestaw 50 książek tematycznych);
II miejsce (30 książek tematycznych);
III miejsce (20 książek tematycznych);
IV-VI miejsca (po 10 książek tematycznych).
Gmina, z której liczba Uczestników będzie najwyższa w proporcji do wszystkich uczniów szkół podstawowych (od klas I do klas VI) z jej obszaru zostanie nagrodzona organizacją w okresie wakacyjnym lub we wrześniu 2023 roku edukacyjnego eko-miasteczka
Szkoła indywidualnie ustala termin składania prac przez Uczestników konkursu (nie później jednak niż do 13 czerwca 2023)
Załączniki:
- Szczegóły
MOVE Week 2023 - międzynarodowe wydarzenie w naszej gminie.
Już 22 maja w szkołach podstawowych i przedszkolach w naszej gminie rozpocznie się Tydzień Ruchu (MOVE Week). To coroczna, globalna inicjatywa, która ma na celu promocję aktywności fizycznej.
MOVE Week to integralna część kampanii Now We MOVE realizowanej przez International Sport and Culture Association. Projekt obchodzony jest w całej Europie i od swojej pierwszej edycji zgromadził już ponad 4 miliony uczestników, stając się tym samym jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie, promujących korzyści z regularnej aktywności fizycznej.
Wydarzenie koordynowane jest w Polsce po raz kolejny przez Fundację V4Sport, w tym roku w partnerstwie z Akademią Krokieta i Lamy oraz Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk”.
Dlaczego warto dołączyć do MOVE Week?
- Biorąc udział w tego typu wydarzeniach, zwiększasz świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej, czy przedszkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.
- Pokazujesz, że aktywność fizyczna jest fajna, po prostu.
- Promujesz zdrowy styl życia i wyrabiasz dobre nawyki.
- Jednoczysz oraz budujesz społeczność uczniowską i przedszkolną.
- Jako zarejestrowana placówka otrzymujesz certyfikat, a przede wszystkim stajesz się częścią dużej międzynarodowej społeczności zjednoczonej wokół wspólnego celu.
- Dodatkowo, dla trzech najbardziej aktywnych placówek przewidziane są symboliczne nagrody.
Jak stać się częścią MOVE Week w trzech prostych krokach?
- Zarejestruj swoją szkołę, przedszkole lub wybraną grupę wypełniając krótki formularz: https://forms.gle/XLunp7ke357WFPLEA (najpóźniej 18 maja).
- Skorzystaj z Planu Aktywnych Przerw - gotowej propozycji na ruchową przerwę w czasie zajęć albo poranny rozruch, w formie pięciu krótkich, gotowych do wykorzystania filmów Akademii Krokieta i Lamy (link do materiałów zostanie przekazany po zarejestrowaniu się). Jeśli masz pomysł i możliwości, możesz również wzbogacić wydarzenie o dodatkowe aktywności.
Uchwyć obchody MOVE Week w swojej placówce na zdjęciach i/lub filmie i zamieść w swoich kanałach komunikacji (na Facebook'u i/lub stronie internetowej) używając hasztagów i oznaczeń #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy”DolnyŚląsk”
3.Wypełnij krótki raport online (do 16 czerwca włącznie): https://forms.gle/Tf6ofFqiuWMbR8dq7 i zdobądź certyfikat dla siebie, swojej placówki i dzieci!
Zachęcamy również do zaobserwowania wydarzenia na Facebook'u https://fb.me/e/FKgZCq9f, gdzie znajdują się wszelkie aktualności dotyczące tej inicjatywy.
- Szczegóły
W dniu 25 kwietnia 2023 r. odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany przez Gminę Kamień Krajeński i Miejsko Gminny Zespół Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Dużej Cerkwicy oraz Komendą Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim oraz Samodzielną Publiczną Miejsko-Gminną Przychodnią w Kamieniu Krajeńskim.
Turniej odbył się na sali sportowej w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dużej Cerkwicy.
Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów i wiedzy o ruchu drogowym, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Turniej rozpoczęto witając Członków Komisji Sędziowskiej, uczestników turnieju oraz pozostałych zgromadzonych. Następnie uczestnicy udali się do klas aby napisać test wiedzy oraz test skrzyżowań. Po rozwiązaniu testów uczniowie przystąpili do kolejnej części turnieju, a mianowicie do testu z pierwszej pomocy. Uczniowie mieli zaprezentować jak należy się zachować w przedstawionej przez sędziów sytuacji. W kolejnej części uczestnicy przystąpili do przejazdu przez tor sprawnościowy, który składał się z 6 przeszkód: rynny, tarki, łezki, slalomu żmijki, korytarza z desek oraz zatrzymania w miejscu. Po przejeździe wszystkich uczestników przez tor wyłoniono zwycięzców zarówno grupy młodszej jaki i starszej. Nagrody oraz pamiątkowe medale wręczyła Pani Anna Schmelter zastępca Burmistrza Kamienia Krajeńskiego oraz Pani Joanna Miotk Dyrektor Miejsko Gminnego Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim.
Nagrodzeni w kategorii grupy młodszej:
Miejsce I – Agata Wirkus - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.
Miejsce II – Aleksander Zawidzki - Szkoła Podstawowa w Zamartem.
Miejsce III – Borys Bonk - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.
Nagrodzone szkoły w kategorii grupy młodszej:
Miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.
Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Zamartem.
Miejsce III –Szkoła Podstawowa w Wąwelnie.
Nagrodzeni w kategorii grupy starszej:
Miejsce I – Daniel Bonk - Szkoła Podstawowa w Dużej Cerkwicy
Miejsce II – Mateusz Stasiek - Szkoła Podstawowa w Lutowie
Miejsce III – Dawid Adrych - Szkoła Podstawowa w Wąwelnie.
Nagrodzone szkoły w kategorii grupy starszej:
Miejsce I – Szkoła Podstawowa w Dużej Cerkwicy.
Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Lutowie.
Miejsce III – Szkoła Podstawowa w Wąwelnie.