MOVE Week 2023 - międzynarodowe wydarzenie w naszej gminie.

Już 22 maja w szkołach podstawowych i przedszkolach w naszej gminie rozpocznie się Tydzień Ruchu (MOVE Week). To coroczna, globalna inicjatywa, która ma na celu promocję aktywności fizycznej.

MOVE Week to integralna część kampanii Now We MOVE realizowanej przez International Sport and Culture Association. Projekt obchodzony jest w całej Europie i od swojej pierwszej edycji zgromadził już ponad 4 miliony uczestników, stając się tym samym jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie, promujących korzyści z regularnej aktywności fizycznej.

Wydarzenie koordynowane jest w Polsce po raz kolejny przez Fundację V4Sport, w tym roku w partnerstwie z Akademią Krokieta i Lamy oraz Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk”.

Dlaczego warto dołączyć do MOVE Week?

  • Biorąc udział w tego typu wydarzeniach, zwiększasz świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej, czy przedszkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.
  • Pokazujesz, że aktywność fizyczna jest fajna, po prostu.
  • Promujesz zdrowy styl życia i wyrabiasz dobre nawyki.
  • Jednoczysz oraz budujesz społeczność uczniowską i przedszkolną.
  • Jako zarejestrowana placówka otrzymujesz certyfikat, a przede wszystkim stajesz się częścią dużej międzynarodowej społeczności zjednoczonej wokół wspólnego celu.
  • Dodatkowo, dla trzech najbardziej aktywnych placówek przewidziane są symboliczne nagrody.

Jak stać się częścią MOVE Week w trzech prostych krokach?

  1. Zarejestruj swoją szkołę, przedszkole lub wybraną grupę wypełniając krótki formularz: https://forms.gle/XLunp7ke357WFPLEA (najpóźniej 18 maja).
  2. Skorzystaj z Planu Aktywnych Przerw - gotowej propozycji na ruchową przerwę w czasie zajęć albo poranny rozruch, w formie pięciu krótkich, gotowych do wykorzystania filmów Akademii Krokieta i Lamy (link do materiałów zostanie przekazany po zarejestrowaniu się). Jeśli masz pomysł i możliwości, możesz również wzbogacić wydarzenie o dodatkowe aktywności.

Uchwyć obchody MOVE Week w swojej placówce na zdjęciach i/lub filmie i zamieść w swoich kanałach komunikacji (na Facebook'u i/lub stronie internetowej) używając hasztagów i oznaczeń #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy”DolnyŚląsk”

3.Wypełnij krótki raport online (do 16 czerwca włącznie): https://forms.gle/Tf6ofFqiuWMbR8dq7 i zdobądź certyfikat dla siebie, swojej placówki i dzieci!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Zachęcamy również do zaobserwowania wydarzenia na Facebook'u https://fb.me/e/FKgZCq9f,   gdzie znajdują się wszelkie aktualności dotyczące tej inicjatywy.